Екологізація суспільної свідомості в контексті духовного розвитку

  • I. Synyakevych Національний лісотехнічний університет України
Ключові слова: довкілля; глобальні екологічні загрози; світова спільнота; екологічна, економічна, соціальна та духовна сфери земної цивілізації; гібридні війни

Анотація

 Розглянуто суть екологізації суспільної свідомості в контексті духовного розвитку, збереження й удосконалення життя на Землі. Екологізацію суспільної свідомості розглядають як процес оптимізації життя на Землі, який враховує потреби земної цивілізації в ресурсах довкілля і можливостях навколишнього природного середовища їх задовольняти. Проаналізовано зв’язки між деградацією навколишнього природного середовища під впливом деструктивної господарської діяльності людини, воєнних конфліктів у межах гібридної війни та глобальними екологічними загрозами, що пов’язані з порушенням планетарних меж. Визначено найвагоміші вимоги до еволюційного розвитку земної цивілізації в XXI ст. в межах вісімнадцяти цілей.

Розглянуто суть гібридної війни як війни символів і злочинних інтересів кланових угруповань, в яких нехтують міжнародними домовленостями, національним законодавством і традиціями. Зроблено висновок про те, що помилковою є думка щодо того, що гібридні війни – це протистояння, яке пов’язане головним чином з етичними і ціннісними інтересами, бо за ними, як звичайно, криється проімперська загарбницька війна.

Посилання

Shtorgin I. (Ed.) (2016) AD 242. Airport of Donetsk. History of courage, brotherhood and self-sacrifice. Kharkiv. Family Leisure Club (in Ukrainian)
Synyakevych I. (2011) Environmental policy. Lviv. Western Ukrainian Consulting Center (in Ukrainian)
Synyakevych I. (Ed.) (2016) Greening of forest use in the context of overcoming global environmental threats. Lviv. Kamula (in Ukrainian)
Synyakevych I. (Ed.) (2008) Forest Policy: Theory and Practice. Lviv. Literary Agency "Pyramid" (in Ukrainian)
Klein N. (2016) This Changes Everything: Capitalism vs. The Climate. Kyiv. "Our Format" (in Ukrainian)
Salimonovich L. (2015) Nuances of apocalypse. History. 2, 9 (in Ukrainian)
Опубліковано
2017-11-30