НЕЗАКОННІ РУБАННЯ ДЕРЕВИНИ У ВИСОКОЛІСНИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ: ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ЗАПОБІГАННЯ

  • Yaroslav Henyk Національний лісотехнічний університет України
  • Mykola Chernyavskyy Національний лісотехнічний університет України
  • Ihor Soloviy Національний лісотехнічний університет України
Ключові слова: незаконні рубання деревини, лісопорушення, фахівці лісового господарства, місцеві громади, Карпати, Західне Полісся.

Анотація

Наведено динаміку лісопорушень, скоєних у лісах Державного агентства лісових ресурсів України та обсяги незаконних рубань деревини в лісових масивах країни. Встановлено основні чинники, які істотно спричиняють до незаконних рубань лісу місцевим населенням та спонукають до використання деревини нелегального походження у підприємницькій діяльності. На основі досліджень запропоновано найбільш дієві заходи, що сприяютимуть усуненню незаконних рубань деревини в лісових масивах країни та протидіятимуть використанню деревини нелегального походження у підприємницькій сфері.

Посилання

1. Чернявський М. Стале ведення лісового господарства в контексті міжнародних нормативних документів / М. Чернявський, Я. Геник, О. Каспрук та ін. // Еколого-економічні та соціальні проблеми неефективних і несталих методів ведення лісового господарства та незаконних лісозаготівель в Україні : зб. матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 2-3 грудня 2010 р. – Львів : Тов-во "Зелений Хрест", вид-во "Ліга-Прес". – 2011. – С. 71-76.
2. Соловій І.П. Політика сталого розвитку лісового сектора економіки: парадигма та інструменти : монографія / І.П. Соловій. – Львів : Вид-во "Ліга-Прес", 2010. – 368 с.
3. Геник Я. Незаконні рубання деревини в Карпатах і Західному Поліссі та заходи щодо їх запобігання / Я. Геник, М. Чернявський, І. Соловій та ін. // Еколого-економічні та соціальні проблеми неефективних і несталих методів ведення лісового господарства та незаконних лісозаготівель в Україні : зб. матер. Міжнар. наук.-практ. конф., 2-3 грудня 2010 р. – Львів : Тов-во "Зелений Хрест", вид-во "Ліга-Прес", 2011. – С. 109-119.
4. У лісовому секторі в дзеркалі соціології та статистики. 17.05.2011. [Електронний ресурс]. – Доступний з http://www.lesovod.org.ua/node/10009
5. Лісове господарство України : наук.-публіц. видання. – К. : Вид-во "ЕКО-інформ", 2009. – 74 с.
6. Кластерний аналіз лісового сектору Карпатського регіону України та рекомендації для кластерного менеджменту. Скорочений звіт-2008. – Ужгород : Вид-во FORZA, 2009. – 34 с. [Електронний ресурс]. – Доступний з http://www. actiondatagroup.com/ru/research/ examples/ex7.php3
7. Bilousova N. Firewood… from where? The Day, St. 29 2011. [Electronic resource]. – Mode of access http://www.day.kiev.ua/213276.
Опубліковано
2019-12-26
Розділ
ЗАХИСТ ЛІСІВ І МИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО